subscribe: Posts | Comments | Email

Jak zaoszczędzić energię?

0 komentarzy
Jak zaoszczędzić energię?

Jak zaoszczędzić energię?

Sposobów na szczędzenie energii jest nadzwyczaj sporo. Przykładowym z nich jest całkowita handel zamienny obecnych szablonowych żarówek na żarówki energooszczędne. Alternatywa dla starych żarówek to dając za przykład diody ledowe, lampy halogenowe czy też świetlówki gęste.

Jak zaoszczędzić energię?

W przypadku stereotypowych, niezwykle energochłonnych żarówek problem wyznaczało to, że emitowały one nie tylko światło, ale i wesoło i aż 95 odsetków z tego było ciepłem, a światłem jedynie 5 procent. W takim razie zaprzepaszczaliśmy zupełnie niepotrzebnie cenną i drogą prężność. Bodaj żarówki energooszczędne są kosztowniejszą inwestycją, kalkuluje się w nie wtłoczyć ponieważ są one w dużym stopniu trwalsze i co najgłówniejsze, zużywają w dużej mierze sporo dynamik. W wypadku żarówek halogenowych możemy zaoszczędzić do coś koło tego 30 odsetków żywiołowości, natomiast naprawdę w przypadku świetlówek zwartych aż do 80 odsetków!
Kiedy będziemy zamieniać stare żarówki bardziej współczesnymi, energooszczędnymi musimy wiedzieć jakich odpowiedników wypada wdrożeń. O ile do chwili obecnej mieliśmy sztampową żarówkę o mocy 25 W zastępujemy ją żarówką halogenową o mocy 18 W lub świetlówką kompaktową o mocy 5 W. I dalej:

  • Żarówka tradycyjna 35/40 W – żarówka halogenowa 28 W – świetlówka kompaktowa 7 W
  • Żarówka tradycyjna 60 W – żarówka halogenowa 42 W – świetlówka kompaktowa 11 W
  • Żarówka tradycyjna 75 W – żarówka halogenowa 52 W – świetlówka kompaktowa 15 W
  • Żarówka tradycyjna 100 W – żarówka halogenowa 70 W – świetlówka kompaktowa 20 W
  • Żarówka tradycyjna 150 W – żarówka halogenowa 105 W – świetlówka kompaktowa 30 W

Producenci energooszczędnego oświetlenia podają na opakowaniach zarówno moc zakupowanej świetlówki jak i informację jaką żarówkę (o jakiej mocy) ona zastępuje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *